Torrent sťahuj

Torrent

Princíp torrent

Protokol BitTorrent bol stvoren pre dočasné veľmi populárne súbory - napr. keď vyjde nejaký nový film, album atď. Rýchlosť sťahovania rastie úmerne s počtom sťahujúcich ľudí a v tom je jeho nejvätšia výhoda.

Keď sťahujete niečo cez torrenty, zároveň zdieľate tu čásť, ktorú máte už stiahnutú (z tohoto dôvodu porušujete zákon pokiaľ sťahujete licencované dáta, a to i filmy či mp3, u ktorých je samotné sťahovanie nelegálne). Keď zahájite sťahovanie, váš program kontaktuje "tracker" server, který koordinuje všetkych klientov (programy ostatních uživateľov). Z trackeru se program dozvie, odkiaľ môže sťahovať, a akú čásť súboru majú stiahnutú ostatní uživatelia atď. Váš program tiež informuje tracker o tom, akú čásť dát ste ešte stihli stiahnuť - a tým ich dáva k dispozícii pre ostatných uživateľov.

Problémy torrent

BitTorrent siet prináša výhodu hlavne v rýchlosti a spolahlivosti, s ktorou stahujete súbory. Pokial .torrent súbor obsahuje dostatocne množstvo ludi zdielajúcich dáta, torrent zabezpecí rýchle pripojenie spolu s vysokou rýchlostou, ktorou môžete dáta stiahnut. Vä?šina indexovacích stránok si taktiež udržuje aktuálny pocet ludi stahujúcich/uploadujúcih, ten - ktorý torrent.
Hľadate kasíno? internetové casina porovnanie, ale potrebujete si vybrať stávkovú kanceláriu ? porovnaie najlepších stavkových kancelárii.
Online tipovanie jednoducho a rýchlo porovnajte si stávkové kancelárie vysoký bonus až 200€.

Torrent sťahujeme

Čo je to .torrent súbor? Na to aby ste mohli niečo stiahnuť z bittorrent siete, musíte mať .torrent súbor. Tento súbor obsahuje informácie o tom, kde sa nachádza tracker (indexovacia stránka). Archív je kompletná sada, určená na sťahovanie, obsahujúca jeden alebo viac súborov. Sťahovanie v tejto sieti je záležitosť pár klikov - stiahnutie .torrent súboru v browseri a spustenie sťahovania v bittorrent kliente, kde si nastavíte kam sa má archív stiahnuť.

black man

...ďalej